Japońska herbata zielona matcha


Z czego składa się herbata matcha?

Herbata matcha to inaczej herbata japońska, więc nikogo nie powinien dziwić fakt, iż najbardziej jest ona doceniana właśnie w Japonii, gdzie też spośród wszystkich krajów pije się ją zdecydowanie najczęściej i w największych ilościach. Powoli jednak również i w Europie przekonujemy się do korzystania z azjatyckich dobrodziejstw, co pozwala nam jeszcze lepiej o siebie dbać. Wprowadzenie matchy do codziennej diety będzie świetnym ruchem na lepsze zadbanie o własne zdrowie. Ten niezwykły proszek o głębokim zielonym kolorze kryje w sobie tak wiele dobra, że aż żal byłoby z niego nie skorzystać.

japońska herbata zielona matcha

Czy matcha zawiera kofeinę?

Kofeina to substancja kojarzona głównie z kawą, ewentualnie jakimiś kawowymi napojami lub napojami energetycznymi. Mało kto wie, że pewne jej ilości (i to wcale niemałe) kryją się w różnych odmianach herbaty, nawet w najzwyklejszej czarnej herbacie, a tym bardziej jest ich całkiem sporo właśnie w sproszkowanej machy. Kofeina odpowiada za pobudzające działanie napoju. W matchy występuje przy tym w łagodniejszej wersji niżeli w zwykłej kawie, dzięki czemu nie podnosi poziomu energii zbyt gwałtownie, a robi to na spokojnie, aby człowiek mógł jeszcze przez kilka kolejnych godzin po jej konsumpcji cieszyć się lepszym skupieniem, poprawioną koncentracją i ogólnie rzecz biorąc ulepszonymi funkcjami poznawczymi.

miotełka bambusowa do matchy

Korzyści picia matchy

Drugim ważnym związkiem występującym w herbacie matcha jest L-teanina, czyli jeden z jej ważniejszych aminokwasów, zdolny do działania na korzyść pracy mózgu – poprawiający koncentrację i zwiększający poziom skupienia. L-teanina jest w stanie złagodzić negatywne skutki odczuwanego stresu, delikatnie wycisza organizm i pomaga się uspokoić. Pod jej wpływem człowiek czuje się po prostu bardziej odprężony, co też przekłada się pozytywnie na jakość wykonywanych przez niego zadań, zwłaszcza tych wymagających cięższej pracy umysłowej. Herbata matcha ma też w sobie różne przeciwutleniacze, witaminy i związki mineralne, które czynią z niej po prostu bardzo zdrowy produkt.

, , ,

Wypróbuj!

Czy chcesz spróbować najsmaczniejszej herbaty matcha?