Japońska herbata zielona matcha


Jakie właściwości ma herbata matcha

Po różne produkty spożywcze coraz częściej sięgamy nie tylko dlatego, że nam one smakują, ale również z uwagi na ich korzystne właściwości. Tak to właśnie wygląda w przypadku herbaty matchy, wyróżniającej się dość specyficznym smakiem i aromatem, które to nie każdemu będą pasować. Sproszkowana wersja popularnego zielonego napoju może jednak dość mocno przypasować nam swoim działaniem. Zwłaszcza jeśli ostatnio sporo pracujemy, mało śpimy, a przy tym wszystkim stale potrzebujemy dużej ilości energii do tego, by jakość iść przez życie i móc realizować różne założone cele.

matcha

Detoksykacyjne właściwości zielonej herbaty

Najbardziej znane są chyba detoksykacyjne właściwości zielonej herbaty. Ogólnie rzecz biorąc wyróżnia się nimi niemalże każdy gatunek tego napoju, jednakże w machy substancji odpowiadających za naturalny detoks jest jednak najwięcej, a działają one tak szybko, że już po dwutygodniowym regularnym spożywaniu matchy jesteśmy w stanie dostrzec, że stan naszej cery uległ poprawie, skóra jest jak gdyby wygładzona, zmarszczki są mniej widoczne, a problemy trawienne jak gdyby słabiej odczuwalne. Herbata matcha jest świetna właśnie na trawienie. Doskonale radzi sobie z zaparciami, które są coraz częstszym problemem ludzi żyjących w dwudziestym pierwszym wieku, w którym to trochę osiedliśmy na miejscu i po prostu przestaliśmy się ruszać. Ponadto matcha rozjaśnia nasz umysł. Wpływa pozytywnie na procesy poznawcze, pomaga nam się skupić i dba o to, abyśmy nie utracili wysokiego poziomu koncentracji. Może też zwiększyć naszą naturalną motywację do działania. Ogólnie rzecz biorąc pod wpływem występujących w niej substancji z dnia na dzień będziemy czuć się coraz lepiej!

Jeżeli chcemy, możemy sprawdzić sobie teraz, co jeszcze oferuje nam matcha herbata, bo oczywiście tych jej pozytywnych właściwości jest znacznie więcej. Zwróćmy na nie uwagę i zacznijmy sprawdzać je na sobie. Starajmy się przy tym pić taką matchę przynajmniej raz dziennie, uważając na to, by zaparzać ją w wodzie o odpowiedniej temperaturze, która nie może być przede wszystkim zbyt gorąca.

zielona herbata matcha
, ,

Wypróbuj!

Czy chcesz spróbować najsmaczniejszej herbaty matcha?