Japońska herbata zielona matcha


5 podstawowych właściwości matchy

Osoby dbające o swoje zdrowie już dawno temu powinny zrezygnować z picia zwykłej zielonej herbaty czy też kawy i zastąpić te popularne w Polsce napoje znacznie korzystniejszą matchą. Matcha jest wyjątkowa, bo ma wyjątkowe właściwości. Podobnie jak kawa wykazuje się dość wysoką zawartością kofeiny, ale z zieloną herbata łączy ją obecność L-teaniny i antyoksydantów. To jeden z najlepszych gatunków napojów na świecie. Oto więc pięć głównych i kluczowych drogocennych właściwości matchy, z uwagi na które warto ten napój wprowadzić do swojego menu i warto spożywać go nawet codziennie.

Matcha latte
  1. Doskonała koncentracja

Regularne picie matchy na pewno można zalecić osobom, które dużo się uczą i potrafią siedzieć w książkach dosłownie przez kilkanaście godzin na dobę. Czasem po prostu muszą to robić. Studenci kształcący się na wyższych uczelniach na tych najbardziej wymagających kierunkach niejednokrotnie zarywają nocki i ograniczają sen czy odpoczynek do minimum, byleby tylko zaliczyć kolejny egzamin albo przygotować dodatkową prezentację za punkty. Matcha może im w tym pomóc. Działa lepiej niż kawa, albowiem w przeciwieństwie do niej wspiera procesy poznawcze nie tylko chwilowo, tuż po jej spożyciu, ale zapewnia ten efekt na długi czas – nawet i kilka kolejnych godzin. Pobudzenie jest lekkie, ale stałe. Koncentracja może być utrzymywana przez cały czas nauki.

matcha wspomaga koncentrację

2. Poprawa samopoczucia

Herbata matcha w niektórych kręgach znana jest ze swoich naturalnych zdolności do poprawiania nastroju. Oczywiście nie można powiedzieć, że jest to naturalny lek na depresję, bo byłaby to przesada, jednakże bez dwóch zdań pod jej wpływem można delikatnie zmienić swój nastrój i odczuć większą radość – bez żadnego konkretnego powodu. Matcha stymuluje produkcję serotoniny. Zwiększa też ilość dopaminy, czyli ogólnie rzecz biorąc wspomaga syntezę hormonów odpowiadających właśnie za dobre samopoczucie. Nie bez znaczenia jest jej przyjemny smak, który również na swój sposób daje człowiekowi tę jakże wskazaną odrobinę radości.

dobry nastrój dzięki herbacie matcha

3. Wzmocnienie odporności

Wysoka zawartość różnych drogocennych substancji odżywczych, a zwłaszcza związków zdolnych do zwalczania wolnych rodników jest natomiast tym, co pozwala matchy stać się źródłem wzmocnienia dla całego organizmu. Wszystkie substancje, które naturalnie występują w tym produkcie, wspólnie potrafią zadbać o to, by układ immunologiczny był silny i by radził sobie z atakującymi go wirusami, bakteriami i innymi drobnoustrojami. Dodatkowy efekt polega natomiast na ogólnym odmłodzeniu organizmu. Efekt jest widoczny i od wewnątrz, i od zewnątrz. Zastąpienie kawy matchą to jeden z lepszych sposób na zadbanie o swój wygląd i uniknięcie zmarszczek w przyszłości.

Przyrządzanie matchy

4. Utrata wagi

Matcha właściwości związane są zatem równie mocno nie tylko z ogólnym zdrowiem organizmu i jego kondycją, ale też i z wyglądem, którego poprawia w wielu przypadkach bywa nawet większą motywacją do wprowadzania pewnych zmian. Prezencja jest ważna. Wygląd ma znaczenie, a nie da się ukryć, że bardzo często jest on oceniany na podstawie wyglądu sylwetki oraz ogólnej masy ciała. W przypadku gdy nie chce się zrzucać zbędnych kilogramów, jak najbardziej nie trzeba tego robić, ale gdy odchudzanie staje się życiowym priorytetem, wypadałoby je sobie na bieżąco ułatwiać. Można to robić poprzez picie herbaty macha, która ma w sobie niezwykły związek EGCG, zdolny do przyspieszania spalania tkanki tłuszczowej (z tego właśnie względu bardzo często trafia on do popularnych spalaczy tłuszczu, sprzedawanych pod postacią suplementów diety).

Matcha – przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej

5. Szybkie odprężenie

Teoretycznie podpunkt ten nieco kłóci się z pierwszym akapitem, w którym zostało ukazane pobudzające działanie matchy, jednakże nie jest to wcale żaden paradoks, albowiem matcha właściwości doskonale równoważą te dwie właściwości. Z jednej strony herbata zapewnia organizmowi dodatkową energię do działania, a z drugiej pomaga mu się odprężyć. Zazwyczaj przekłada się to na znacznie wydajniejszą pracę. Taki efekt może być szczególnie pożądany przy wykonywaniu zadań wymagających pełnego skupienia.

Właściwości zielonej herbaty matcha
, ,

Wypróbuj!

Czy chcesz spróbować najsmaczniejszej herbaty matcha?